W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w nagłych przypadkach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób zbudować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza przeszłość związana z braniem kredytów oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą historię kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek lub parę informacji odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak informacji, na podstawie których bank może ocenić wiarygodności przyszłego klienta. W najgorszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej kredyty, jednak z różnych powodów nie spłacały w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozyskanie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments