Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak ważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Prasóweczki

Testy koronawirus – czemu są tak istotne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają priorytetowe znaczenie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo dopiero na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, jacy mają odpowiednie objawy, a potrafiące stanowić rezultatem np. choroby lub nowej choroby, nie będącej nic zgodnego z trudnym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą dojść, jednak także osoby cierpiące kiedy oraz ostatnie z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego niebagatelne miejsce ma pracowanie jak najdłuższej wartości testów, też tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są widoczne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dodana jest również informacja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na danych wykrycia przeciwciał IgM w sezonie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zasięgu skuteczności działania testów wskazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie produkty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne dziś na placu to specyficzne i najdroższe narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które korzystały kontakt z chorymi lub nosicielami na decydujące znaczenia jeżeli chodzi o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na wszelkim świecie, w współczesnym oraz w Polsce. Wyniki pomiarów są na tyle już dostępne, aby móc nauczyć postępowanie uważające na celu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub mających kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments