Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea wciąż fascynuje damy swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem podziwu.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym podarunkiem zarówno dla mamy, siostry, przyjaciółki, jak i dziewczyny. Jednak przed kupieniem bukietu należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem kwiatu oznaczającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem właściwym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, iż jest nieco zbyt młoda dla swojego wybranka, czy też wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments