Mowa kwiatów

Prasóweczki

Róża wciąż zachwyca kobiety swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, siostry, przyjaciółki, jak i żony. Mimo wszystko przed wręczeniem kwiatów trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją mowę. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem kwiatu wyrażającego szaloną miłość. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem doskonałym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, że jest odrobinę zbyt młoda dla swojego wybranka, czy też zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments