Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea od lat fascynuje kobiety swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, babci, przyjaciółki, jak i wybranki serca. Jednak przed kupieniem bukietu trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoje znaczenie. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolor, a nawet poziom rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem kwiatu wyrażającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem doskonałym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, wiadomość, że jest nieco zbyt młoda dla obdarowującego, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments