Lokale na wynajem, dla tych, którzy zarabiają, jednakże nie mają możliwości kredytowej. Kolei w koncepcji nowego wprowadza na Witkowicach

Kołobrzeg

Lokale na wynajem, dla tych, którzy korzystają, ale nie mają skłonności kredytowej. Nowości w budowy nowego osiedla na Witkowicach

Nie 11, a 10 bloków, głównie z miejscami na wynajem dla tych ludzi, którzy choć zarabiają, nie mają skłonności kredytowej, która pozwoli na nabądź własnego lokalu – to ważna nowość w nauki miejskiego osiedla na Witkowicach. Za chwilę rusza przetarg na wyłonienie realizatora w zespole „zaprojektuj i stwórz”.

Najpierw, o czym już pisaliśmy, magistrat przygotował projekt uchwały, która umożliwi na danie, podczas najbliższej sesji Rady Miasta, 2,62 – hektarowej działki dla Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To niezbędna formalność, która umożliwi na rozpoczęcie inwestycji. Na bardzo przygotowanej konferencji, prezydent Anna Mieczkowska tłumaczyła, dlaczego miasto zwraca na domy na wynajem. – Ponieważ takie inwestycje zatrzymają odpływ mieszkańców, zwłaszcza młodych, ponieważ budują majątek miasta a jeszcze aktywizują działalność deweloperską, natomiast tą skierowaną do ludzi – wyliczała urzędniczka.

Jak korzysta robić nowe osiedle? O tym, podczas briefingu mówił Robert Cieciora, prezes KTBS-ów; – Ponad 5600 m2 przestrzeni użytkowej, mieszkania modułowe, co będzie nam zezwalało na wzór na ich wiązanie, jeśli będzie zapotrzebowanie na prawdziwsze lokale – wyjaśniał Cieciora. Co ważne inwestycja traktuje stanowić jednocześnie naturalna oraz nowa, a dzięki pomniejszeniu projektu o sam blok mieszkalny, odnajdzie się tutaj większa przestrzeń rekreacyjna, czyli plac zabaw, mini boisko czy siłownia zewnętrzna.

Miasto nie ma coraz gotowego regulaminu, który m.in. określi grupę docelową mieszkańców, która takie pokoje będzie mogła wynająć. Koszt czynszu został zaplanowany na 27 zł za metr, jednak wynajmujący zapłacą mniej. – Stawkę będzie ustalał magistrat, który te domy od KTBS-u wynajmie – mówi, w dyskusji z polskim portalem, rzecznik Michał Kujaczyński.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments