Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak tak je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na własne drogie ubarwienie, dość często chciane są do uprawie w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na domowych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do jedzenia dobrej kondycji i zdrowia.

Szczególnie istotnym jest, aby dać im jak najodpowiedniejsze powody do rozwoju – dzięki temu będziemy mogli bawić się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom dobre powody do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niebezpieczne – wymagają one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i opadają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta zwiększa się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba typów stanowi pełniejsza, akwarium powinno być co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w możliwościach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było zwykłe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, należącymi do unie ryb labiryntowych, a toż znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie być znacznie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Jest to dodatkowo kolejną zaletę – chroni ryby przed za wysokim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w codziennej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o zamontować na chwila roślin, które będą montowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy nowe elementy podłoża, jak skały w intensywniejszym kolorze. Da nam toż pewne powody do praktyki tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla zachowania jej odpowiedniej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments